Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?

Teaser

Każdy z nas szukając świadomie partnera ma w głowie obraz idealnej drugiej połowy - mapę upragnionych cech, które będą charakteryzowały bliską osobę. Podobnie każdy z nas  ma określone wyobrażenie na swój temat i niektóre cechy uważa u siebie za wyjątkowo wyraziste. Użytkownicy największego w Polsce internetowego biura matrymonialnego – portalu MyDwoje.pl, zakładając profile w Serwisie, odpowiadają na pytania – jaka/ jaki jestem? Kogo szukam? Zobaczcie jak określają siebie kobiety i mężczyźni. Czy oczekujemy od płci przeciwnej więcej niż od siebie? Analiza powstała na bazie odpowiedzi 44 tysięcy osób szukających partnera przez Internet wykonujących Test Doboru Partnerskiego MyDwoje.pl w 2013 roku.

Niespełnione oczekiwania wobec przyszłego partnera są częstym powodem zawodów miłosnych. Aby dobrze poznać drugą osobę potrzebne jest nie raz kilka lat intensywnego związku i wspólne doświadczenie wielu sytuacji. Psychologowie pomagają nam skrócić ten czas. Radzą wypisanie na kartce upragnionych cech potencjalnego partnera, tak żeby osoba szukająca miłości, trywialnie mówiąc – wiedziała kogo szuka, a z kim na pewno nie stworzy trwałej relacji. Na zderzeniu oczekiwań z deklaracjami bazują także portale randkowe i biura matrymonialne, które pomagają szybko wyszukać właściwą osobę spośród setek, a nawet tysięcy kandydatów. Po wypełnieniu Testu Doboru Partnerskiego w największym w Polsce biurze matrymonialnym MyDwoje.pl system podpowiada nam partnerów, którzy mają z nami wysoki % Zgodności Osobowości, zbieżność oczekiwań co do cech partnera, oraz jego życiowych celów i wartości. Są to osoby, które w dużej mierze odpowiadają  naszemu ideałowi partnera, a nasze harmonijnie współgrające osobowości mogą stać się fundamentem szczęśliwego związku. Badania te dają także ciekawe spojrzenie na obraz własny Polaków i Polek w kontekście cech które chętnie by u swojego partnera widzieli.

Jak oceniają się same kobiety, a jakich kobiet szukają mężczyźni?

Najwięcej kobiet poszukujących partnera online określa się jako uczciwe. Drugą najmocniejszą cechą kobiet jest ich wrażliwość. Trzecie miejsce zajmują ex aequo odpowiedzi: odpowiedzialna, troskliwa, uczuciowa. Kolejne cechy kobiet w ich oczach to czułość i inteligencja. Kobiety także uważają, że są szczere, pracowite i ambitne. Czy dokładnie takich cech szukają w paniach panowie? Trzy najważniejsze cechy dla panów w kolejności to:  czułość, wrażliwość, seksapil. Panowie szukają kobiet seksownych, taką odpowiedź zaznaczyło dwa razy więcej panów niż pań. Panie powinny być także  radosne i urocze i to dużo więcej niż są obecnie! Musimy być też bardziej szczere i eleganckie. Zdaniem panów możemy być za to mniej odpowiedzialne, inteligentne i pracowite niż sądzimy, że jesteśmy. Mężczyźni nie szukają kobiet silnych, dokładnych, logicznych. Tutaj deklaracje kobiet i oczekiwania panów względem pań są zbieżne.

Jak oceniają się panowie, a jakich panów szukają kobiety?

Kobiety w pierwszej kolejności szukają mężczyzn odpowiedzialnych – badanie MyDwoje.pl pokazuje niestety aż trzy razy więcej wskazań pań na tę cechę jako ważną u partnera, niż deklaracji panów u siebie. Jest to aż 14-sta cecha w kolejności wskazań u panów! Drugą najważniejszą cechą dla kobiet jest czułość, na trzecim miejscu panie zaznaczyły inteligencję. Rozbieżności w ocenie panów i oczekiwań kobiet występują przy takich kolejnych cechach jak dojrzałość, ambicja, mądrość i inteligencja. Tu panie mają wyższe oczekiwania. Dotyczy to także takich cech jak pracowitość i elegancja, które kobiety cenią sobie wyżej niż panowie. Inne kluczowe cechy dla pań to troskliwość i uczciwość. Tu na szczęście rozbieżności nie są duże. Większość panów uważa się właśnie za troskliwych, uczciwych, czułych i uczuciowych. Kolejne najczęstsze odpowiedzi na pytanie „jaki jestem?” to - pracowity, ambitny, inteligentny i szczery. Najniżej panowie oceniają swoją systematyczność. Pozostałe cechy wydają się mieć dla pań i panów mniejsze znaczenie.

Opracowanie powstało na podstawie analizy profili 44 tysięcy Użytkowników w serwisie MyDwoje.pl

Źródło MyDwoje.pl. Dostarczył netPR.pl
Authors
Tags , , ,

Related posts

One Comment;

  1. eliza said:

    Dobór partnera jest faktycznie bardzo istotnym elementem udanego związku. Dlatego doceniam trud mydwoje włożony w przygotowanie tego testu doboru partnerskiego, bo w dużym stopniu pomagają nam, zwykłym użytkownikom portalu, w wybraniu odpowiednich kandydatów.

    Sama w dużej mierze opieram się na tym teście podczas poszukiwań partnera, już kilka razy sparzyłam się na facetach, z początku wszystko było super, ale z biegiem czasu te nasze ścieżki się gdzieś rozchodziły. Liczę, że następnym razem tak nie będzie i uda mi się znaleźć takiego mężczyznę, z którym będę mogła stworzyć szczęśliwy związek. A jakie cechy charakteru byłyby wskazane? Nie wiem, wolę nie robić listy rzeczy/cech, jakie powinien mieć mój wymarzony facet, bo nie chcę się ograniczać. Wydaje mi się, że dwoje osób, jak będą do siebie pasowały w tych najważniejszych kwestiach, czyli dopasowanie wzgledem charakteru, co pewnie nie znaczy ze mamy byc tacy sami, podobne podejście do życia, to w tych mniej istotnych kwestiach dwie osoby mogą się jakoś dotrzeć, znaleźć wspólny kompromis.

    Dlatego tak dużą wagę przykładam do tych punktów dopasowania, bo one oceniają całokształt dwóch osób, a nie tylko np. wspólne zainteresowania czy to, że mieszkamy blisko siebie. Widać, że to jakiś psycholog tworzył ten test, bo te punkty sprawdzają się w praktyce. Dziwi mnie trochę, że inne portale matrymonialne nie zrobią też takiego testu, na innych portalach są albo mizerne testy, kilka pytań, bardzi ogólnych, a na niektórych portalach widziałam bardziej testy dla zabawy. A to takie przydatne narzędzie, inne serwisy powinny pójśc w ich stronę…

Comments are closed.

Top