Poradnik zdrowie Uroda

Ból kręgosłupa jest najczęściej wynikiem złych nawyków i nieprawidłowej postawy

Ból kręgosłupa jest najczęściej wynikiem złych nawyków i nieprawidłowej postawy
Materiał dla mediów Świeradów Zdrój, 11 czerwca 2014 Kręgosłup w potrzebie Ból kręgosłupa jest najczęściej wynikiem złych nawyków i nieprawidłowej postawy. Jego powodem mogą być

Materiał dla mediów
Świeradów Zdrój, 11 czerwca 2014

Kręgosłup w potrzebie

Ból kręgosłupa jest najczęściej wynikiem złych nawyków i nieprawidłowej postawy. Jego powodem mogą być także wady wrodzone, urazy czy stany zapalne. Bez względu na przyczynę możemy stwierdzić, że prawie każdy z nas w własnym życiu doświadczył mniejszych bądź większych problemów z kręgosłupem. Jedną z takich osób jest Wojciech Sójka, kierowca rajdowy, który zdecydował się skorzystać z pakietu leczniczego „Kręgosłup w potrzebie” w Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór.

Wojciech Sójka to kierowca rajdowy z ogromnym doświadczeniem. Rajd Karkonoski, w jakim wraz z pilotem Błażejem Czekanem wziął udział to sam z jego ulubionych.

„Rajd Karkonoski jest pewnym z najlepszych rajdów w Polsce zarówno pod względem samych odcinków specjalnych, jak również ludzi, którzy go organizują. Podejście organizatorów do zawodników, ich chęć pomocy i zrozumienie trudności motosportu w dzisiejszych czasach na pewno pomaga w tym, żeby móc się skupić tylko na stronie sportowej i nie martwić się sprawami organizacyjnymi” – mówi Wojciech Sójka.

Niestety Wojtek nie mógł w pełni skupić się na naszym sportowym zadaniu, bo od dłuższego czasu zmagał się z powracającym bólem kręgosłupa. W ostatnim roku Hotel Medical SPA Malinowy Dwór zdecydował się wesprzeć zarówno start Wojtka w Rajdzie Karkonoskim, jak również pomóc go w konfrontacji z dolegliwościami
Wojciech korzysta z innowacyjnego pakietu leczniczego „Kręgosłup w potrzebie”, jaki jest dedykowany osobom, borykającym się z bólem kręgosłupa.
Poprzedzająca realizację programu konsultacja lekarska pozwala na przeprowadzenie właściwej terapii. W skład pakietu wchodzą między innymi bardzo pomocne w konfrontacji z problemem rozluźniające kąpiele w największej na świecie leczniczej wodzie siarczkowej. Wykazują one działanie przeciwzapalne uczestnicząc w ciągach obrony antyoksydacyjnej organizmu. Efektem tego jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszanie się obrzęków i poprawa ruchomości stawów.

Podczas terapii „Kręgosłup w potrzebie” przeprowadzany jest też zabieg w kriosaunie (leczenie zimnem w temp. do -157° C), którego efektem jest szybsze gojenie się urazów i zapaleń. W trakcie leczenia specjaliści z Malinowego Dworu zalecają również stosowanie metody kinesiotaping, czyli terapii polegającej na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze, które wspomagają pracę mięśni i zapobiegają nadmiernemu ich napinaniu. Plastry pomagają także w kojeniu bólu poprzez wpływanie na jego źródło. W pakiecie znalazły się także różnego rodzaju masaże: klasyczny, podwodny czy Medy Jet (masaż suchy na łóżku wodnym). Leczenie jest również wsparte gimnastyką w basenie oraz kinezyterapią (gimnastyka lecznicza) uzupełnioną o poradę fizjoterapeutyczną i zestaw ćwiczeń domowych. Na pacjentów czekają także zajęcia z instruktorem Nordic Walking. To forma rekreacji, jaka jest coraz częściej stosowana jako materiał na bezpieczną i efektywną rehabilitację. Doskonale odciąża kręgosłup i zwiększa jego mięśnie, dzięki czemu ustępują bóle. Nasze samopoczucie podczas terapii poprawi z kolei zabieg SPA na całe ciało „Malinowe SPA Balneo”, który głęboko oczyści, zregeneruje, odżywi oraz wygładzi skórę.

A to już wiesz?  Maksymalne nawilżenie na wiosnę – poczuj je na swojej skórze!

Więcej informacji na temat Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór oraz pakietu „Kręgosłup w potrzebie” można odnaleźć na stronie: http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor.

Rajd Karkonoski-004-2014-06-11 _ 20_14_24-72

Malinowy Dw_r_K_piel w wodzie siarczkowej-002-2014-06-11 _ 20_14_24-72

Malinowy Dw_r_krioterapia-001-2014-06-11 _ 20_14_24-72

Rajd Karkonoski (2)-003-2014-06-11 _ 20_14_24-72

Dodatkowe informacje
Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, której rozpoczęcie planowane jest w 2013 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy