Miłość Miłość nieodwzajemniona

Miłość bez wzajemności

Miłość z wzajemnością jest szczęśliwą miłością. Dlaczego ktoś, kogo ja kocham, nie odwzajemnia mojego uczucia? Być może nie jest on jeszcze dojrzały, gotowy do tego, aby kogoś kochać. Możliwe, że brakuje mu stałości stałości uczuć, nie potrafi zaufać komuś, nie potrafi się komuś oddać, a może nie ma możliwości odwzajemnienia swojego uczucia, ponieważ nie wie, co do niego czujesz?

Zdarza się też tak, że osoba, którą pokochaliśmy, kocha już kogoś, ma swoja miłość, tymczasem my łączymy właśnie z tą osobą swoje życie, nie wyobrażamy sobie życia bez niej, swojej przyszłości z kimś innym niż ta osoba.

Jesteśmy dla tej osoby, żyjemy tylko dla niej, i życie bez niej wydaje się nam puste, bezsensowne, nijakie. Czekamy na jakiś gest, na dobre słowo, tymczasem ono nie nadchodzi, a jeśli nadchodzi, to w zupełnie przyjacielskiej formie.

talerz-300.jpg

Jeśli jesteś beznadziejnie zakochany, i wiesz już, ze nic nie da się zrobić z tą miłością, nie trwaj w tym bezruchu. Działaj. Zajmij się czymś, poznawaj nowych ludzi, spotykaj się z przyjaciółmi. Potrzebujesz teraz rozmowy z kimś przyjaznym, bliskim, kto Cię wysłucha, pobędzie z Tobą, zabierze Cię gdzieś.

Zakochanie to piękna rzecz – we dwoje. Jeśli już pozostałeś za drzwiami tej miłości, otwórz okno. Jednak otwórz je dla ludzi, nie dobijaj się do tej jednej osoby, skoro już jesteś pewien, że ona wie o Twojej miłości, ale nie chce, nie może lub wie, że nie powinna jej się poddać.

Bywają różne sytuacje. Czasami człowiek zakocha się w niewłaściwej osobie, i dopiero z perspektywy czasu potrafi docenić to, że rzeczywiście, byłaby to niewłaściwa osoba, gdyby to była ona. Dlatego, nie rób nic na siłę, ale nie załamuj się. Nie siedź sam w domu, nie płacz po kątach, nie paluj samobójstwa, nie załamuj się – to nie ma sensu na dłuższą skalę. Nie pozwól się wpędzić w depresję z powodu miłości.

Miłość to najważniejsza w życiu rzecz, jednak z właściwą osobą, która pokocha nas tak, bardzo, jak my sami kochamy. Jeśli miłość uciekła Ci sprzed nosa, jeśli dostałeś w kość, jeśli zakochałeś się nie w tej osobie – daruj. Ocal siebie i dwoje szczęście. Oczywiście, jest to bardzo trudne i bolesne, dopóki szczęście wiążesz z tą osobą. Spróbuj jednak szukać szczęśliwych chwil bez osoby, która nie jest z Tobą, bez tej miłości. Na pewno będzie to trudne, jednak czas pomoże Ci wyleczyć, ocalić siebie i sprawi, że powróci Ci radość życia, radość dla przyszłej, spełnionej miłości.

hastagi na stronie:

#miłość bez wzajemności #milosc bez wzajemnosci #miłość bez odwzajemnienia #zakochana bez wzajemności #bez wzajemności #zakochanie bez wzajemności #zakochałam się bez wzajemności #miłosc bez wzajemnosci #miłość bez wzajemnosci #milosc bez odwzajemnienia

0 0 vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #2020 tłusty czwartek   #Tłusty czwartek   #ciekawostki o karnawale w polsce   #co to tłusty czwartek   #dieta a tlusty czwartek   #dlaczego tłusty czwartek   #do kiedy karnawał w polsce   #ile trwa karnawał w polsce   #jak obchodzi sie karnawał w polsce   #jak obchodzimy karnawał w polsce   #jak obchodzony jest karnawał w polsce

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
Piotrek
11 lat temu

Bardzo mądry tekst i życiowy.

kam
kam
8 lat temu

Dziękuję za ten artykuł.