Miłość

Kiedy miłość umiera

Ludzie młodzi często słyszą od tych starszych, że muszą bardzo dbać o miłość, ponieważ ma ona tendencję do zamierania. Czy jest w tym prawda? Co oznacza: pielęgnowanie miłości? I czy miłość może się w ogóle skończyć?

Pielęgnować miłość można na wiele sposobów, jednak zawsze jest jedna zasada. Kochaj drugą osobę bardzo, tak bardzo, jak tylko potrafisz i okazuj jej tą miłość.

Czasami jednak mąż denerwuje się na żonę, kiedy ona zbyt często go przytula czy żąda częstego mówienia: kocham. Wtedy kobieta czuje się odrzucona, nawet, jeśli ma świadomość tego, że mężczyźni i kobiety różnią się między sobą nie tylko fizycznie, ale także psychiką i mają nieco inne potrzeby.

Kobieta potrzebuje, aby zapewniać ją o miłości przynajmniej raz dziennie lub raz na kilka dni. Mężczyzna nie ma takiej potrzeby, chociaż są wyjątki. Przede wszystkim, starajcie się zrozumieć siebie nawzajem. Bez tego będzie Wam trudno. Czasami trzeba też umieć pójść na kompromis. Jest to bardzo ważne, ponieważ na pewno spotka Was wiele takich chwil, kiedy nie będziecie zgodni co do niektórych spraw.

Starajcie się szukać tego, co Was łączy, a nie tego, co dzieli. Znajdźcie sobie jakieś własne zajęcia, aby nie okazało się po kilku latach, że nie macie o czym rozmawiać. Niech każde z Was pielęgnuje własne pasje, jednak nie zaniechajcie tych wspólnych. Być może okaże się za jakiś czas, że jest to bardzo mocne spoiwo, które właśnie teraz zbliża Was do siebie, ponieważ inne rzeczy w jakiś dziwny i niezrozumiały sposób, odeszły.

Wraz z wiekiem człowiek uczy się także tego, że nie zawsze można ustępować i należy mieć swoje zdanie. Są ludzie, którzy od początku o tym wiedzą. Jednak niektórzy muszą tego nauczyć się dopiero. Wiele osób uczy się dochodzenia swoich praw dopiero w dorosłym życiu, czasem nawet wtedy, kiedy ma ponad 50 lat. Podobnie może dziać się w małżeństwie. Ktoś może ustępować przez całe życie i tłumić w sobie potrzebę decydowania, ponieważ boi się reakcji drugiej osoby. Potem nagle nie chce już dłużej być tym, który tylko słucha, ale wybiera rolę podejmującego decyzje. Aby tak nie było, trzeba od początku małżeństwa rozmawiać o wszystkim i decydować w miarę możliwości, wspólnie. Poza tym, ten, kto decyduje, także chciałby aby ta trugą osoba wspierała go w podejmowaniu wyborów.

Wydawać by się mogło, że coś złego stało się z miłością w małżeństwach, gdzie jedno w jakikolwiek sposób utrudniało życie drugiemu. Złośliwe słowa czy czyny są bardzo bolesne. W niektórych małżeństwach jedno przyjmuje rolę szydercy, a drugie rolę osoby, z której się szydzi. Takie małżeństwo trwa ciągle ponieważ osoba z której się szydzi i której wady wytyka się na każdym kroku, bardzo stara się to znosić, i jedynie może płakać z tego powodu gdzieś w ciszy, w ukryciu przed oczyma szydercy. Potem jednak nie wytrzymuje i mówi sobie; dość.

Zawsze jest jakiś element zwrotny. Jednak miłość nie umiera. A jeśli ktoś zauważy, ze umarła, oznacza to być może, że nie było jej tam wcześniej, lub, jeśli była, stało się coś, co ją zniszczyło. Nie do końca jednak można zniszczyć miłość, ponieważ ona jest z cegiełek, które można po kolei na nowo ustawiać, tylko nie wolno zapomnieć o spoiwie.

hastagi na stronie:

#opowiadania o zdradzie #opowiadania o justinie bieberze #kiedy miłość umiera #opowiadanie o justinie bieberze #gdy miłość umiera #sennik zdrada męża #kiedy milosc umiera #sennik żona #opowiesci o zdradzie #gdy milosc umiera

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #Kongres Polskiej Rodziny   #Kongresu Polskiej Rodziny   #tak   #za