Miłość Przebaczenie

Czy potrafisz wybaczyć?

O miłości mówi się, że jest największym z uczuć. Nic ponad nią już nie ma. Nawet uwielbienie trzeba mierzyć inną skalą, ponieważ zakłada ono poddaństwo

O miłości mówi się, że jest największym z uczuć. Nic ponad nią już nie ma. Nawet uwielbienie trzeba mierzyć inną skalą, ponieważ zakłada ono poddaństwo rzeczy czy osobie uwielbianej, pewną zależność gdzie nie ma miejsca na wolność i ograniczony jest wybór.

Miłość jednak idzie w parze z innymi czynnikami. Sama w sobie mogłaby istnieć, jako pojęcie, jednak jest związana w człowiekiem, z konkretnym bytem. Kochać można bardzo gorąco, można kochać przez całe życie swojego męża i żonę, ale miłość podlega zmianom. Kocha się ciągle, ale nie zawsze w ten sam sposób.

broken_heart.jpg

Czy miłość wygląda już inaczej po tym, kiedy ktoś Cię zrani? Być może towarzyszące wspomnienia przytępiają to, co się dzieje między osobami, które się kochają nawzajem. Nie jest już tak, jak dawniej. Zaufanie, które zostało naruszone czy zniszczone, trudno jest odbudować. Jednak można to zrobić pod warunkiem, kiedy ta druga osoba da Ci szansę, kiedy chce dać czas związkowi i pozwoli na budowanie od podstaw wszystkiego.

Czasami jest potrzebny bardzo długi czas, w niektórych przypadkach są to lata. Najtrudniej jest wtedy, kiedy dana osoba się stara, a małżonek zupełnie nie docenia tego starania i wciąż mówi, ze nigdy nie zaufa. Taka miłość związana jest z nieustannym cierpieniem, ponieważ cierpią obydwoje: ten, komu odebrane zostało zaufanie i ten, kto chciałby aby mu ufano.

Miłość musi być związana z przebaczeniem – bo całe życie jest z nim związane. Jeśli nie potrafi się przebaczać, nawet bez powiedzenia przepraszam od drugiej osoby, cierpi się jeszcze bardziej. Przebaczenie można więc pojmować w kategorii daru, jaki otrzymujemy. Od czego zależy to, czy potrafię przebaczać? Jedna osoba przebaczy drugiej coś, inna natomiast nie może przebaczyć tego samego ukochanemu.

A to już wiesz?  Ochrona pracownika w branży budowlanej

Dlaczego tak jest? Być może wpływ na to ma nie tylko skala danego zranienia, ale wcześniejsze doświadczenia i analogiczne sytuacje. Czasami natomiast osoba, która może przebaczyć nie robi tego, ponieważ nie widzi skruchy u ukochanej osoby. Nieraz potrafi być to mylne, ponieważ osoba ta żałuje wszystkiego i szczerze przeprasza, a małżonek trwa nadal przy swoim, twierdząc, ze przeprosiny to za mało. Co wtedy robić? Nie ma gotowej rady na to. Nawet mądrzy i ludzie, którzy przeżyli wiele, nie wiedzą tego. Można postarać się wytłumaczyć jeszcze raz tej osobie, że naprawdę żałujemy i robić tak, aby ta osoba wiedziała, że żałujemy.

Czasami jednak ktoś twierdzi, że nadal nie zmieniło się nic, że nadal nie ufa i już nigdy nie zaufa. I jest to problem dla wielu par. Co robić, kiedy małżeństwo przechodzi przez taki dramat i kiedy nie można już zrobić nic, bo wydaje się, że się wszystko już zrobiło? Jeżeli rozmowa nie pomaga, może czas cokolwiek zmieni? Jednak nie zawsze tak jest: czas nieraz niczego nie zmienia. I to jest najsmutniejsze.

hastagi na stronie:

#blogi o zranionej miłości #opowiadania o miłości zranionej #opowiadania o zranionej miłości #blog o miłości zranionej #blog o zranionej miłości #opowiadanie o eminemie #justin bieber opowiadania #sennik rozmowa #opowiadania o justinie bieberze miłosne #blogi o miłości zranionej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy