Świąteczny nastrój Święta

Bożonarodzeniowa wizytówka, czyli pomysły na dekorację świątecznego ogrodu

Bożonarodzeniowa wizytówka, czyli pomysły na dekorację świątecznego ogrodu Boże Narodzenie to czas, w którym szczególnie dbamy o wygląd naszego otoczenia. Miasta zaczynają „błyszczeć” od świątecznych

Bożonarodzeniowa wizytówka,
czyli pomysły na dekorację świątecznego ogrodu

Boże Narodzenie to czas, w którym szczególnie dbamy o wygląd naszego otoczenia. Miasta zaczynają „błyszczeć” od świątecznych iluminacji, w galeriach pojawiają się choinki, a nasze domy zdobią światełka oraz girlandy. To znak, że gwiazdka zbliża się wielkimi krokami. Jak sprawić, aby nasz dom stał się idealną, świąteczną wizytówką? Udekoruj swój ogród i zaskocz przybyłych gości!

Ozdabianie domu i ogrodu na Boże Narodzenie to idealny sposób na to, by oczarować wszystkich już w przysłowiowym „progu”. Coraz częściej czerpiemy inspiracje z amerykańskich, świątecznych filmów, a w naszych ogrodach pojawiają się świetlne iluminacje i ozdoby. Przyprószone białym śniegiem zimozielone drzewa i krzewy stanowią idealne tło dla kolorowych dekoracji, które będą przebijać się spod lekkiego puchu. Jeżeli natomiast zimowa aura nie zdąży zagościć u nas przed Świętami, możemy nasz ogród przystroić za pomocą światełek, które nadadzą mu bajecznego charakteru tuż po zmroku! Oto kilka pomysłów na świąteczny ogród:

1.Wszechobecny blask
Najprostszym sposobem na udekorowanie świątecznego ogrodu są różnego rodzaju lampki. Możemy ozdobić za ich pomocą, nie tylko choinkę w domu, ale także drzewka i krzewy na zewnątrz. Najbardziej efektownie wyglądają dekoracje
z lampek rozrzuconych, jakby przypadkowo, na niskich drzewkach. Świecące wieczorem światełka, rozwieszone na obsypanych śniegiem drzewach, będą tworzyć tajemniczą
i bajeczną scenerię, a dodatkowo rozświetlą drogę do domu.
– Wybierając produkty oświetleniowe pamiętajmy o tym, by byłe one przeznaczone do użytku zewnętrznego i posiadały klasę ochrony minimum IP44. Lampki to także świetny sposób na ozdobienie elewacji naszego domu. Możemy je zamontować przy parapetach, na barierce balkonu oraz przy futrynie drzwi. Jeżeli posiadamy w ogrodzie wybrukowanej ścieżki, warto zaopatrzyć się w specjalne lampy słoneczne, które będą zapalać się, gdy zacznie robić się ciemno i oświetlą nam dodatkowo drogę do domu – podpowiada Aleksandra Skwira, projektant w firmie Jadar.

A to już wiesz?  Święty Mikołaj istniał naprawdę i pochodził z Turcji!

2.Girlandy i dekoracje
Często ubierając choinkę w domu zapominamy, że te same ozdoby, których używamy do wewnątrz, mogą również znaleźć swoje miejsce w ogrodzie. Aby wyglądał on świątecznie, wesoło i kolorowo warto na drzewkach czy iglakach zawiesić ozdoby choinkowe takie jak bombki, girlandy, łańcuchy, kokardy czy inne dekoracje. Najważniejsze jest to, by świątecznymi dekoracjami nie zaburzyć harmonii panującej w przyrodzie. Delikatne i proste ozdoby wniosą do naszego ogrodu niesamowitą aurę, a nas wprowadzą w świąteczny nastrój.

3.Wieniec na drzwiach
Wieszając wieniec adwentowy na drzwiach nie tylko ozdabiamy nasz dom, ale także dbamy o symbolikę związaną z Bożym Narodzeniem. Światło świec w wieńcu oznacza nadzieję. Zieleń stanowi symbol trwającego życia. Natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność. Wykonujemy go przeważnie z gałązek szlachetnych drzew iglastych, takich jak świerk srebrzysty, jodła, sosna czy daglezja. Możemy go ozdobić dodatkowo lampkami, kokardami, szyszkami, a nawet korą cynamonu lub plasterkami suszonej pomarańczy. Tak ozdobiony wieniec, będzie nie tylko piękną ozdobą, ale będzie także zachwycał świątecznym aromatem.

4.Mała architektura w ogrodzie na Święta
Dobrym pomysłem na stworzenie świątecznego klimatu są dekoracje nie tylko drzew czy krzewów, ale także takich elementów małej architektury jak altanka, stolik, pergola, a nawet mały karmnik dla ptaków. Każde z nich możemy dodatkowo ozdobić w światełka. Wybierając jeden kolor lampek na pewno nie zaburzą one naturalnej harmonii w ogrodzie, ale sprawią, że nabierze on barw i bajecznego klimatu.

5.Ozdoby na parapecie.
Parapet to miejsce, które jest przez nas wykorzystywane, ale często jedynie od strony wewnętrznej. Zapominamy, że może on także zostać świetnie zagospodarowany w okresie świąt również na zewnątrz. To świetny pomysł zwłaszcza, gdy okna na parterze są dostępne dla wzroku i usytuowane blisko ziemi. Na parapecie pięknie wyglądać będzie czerwony lampion, kilka gałązek drzew iglastych oraz porozrzucane szyszki czy nawet przypięta skarpeta czekająca na św. Mikołaja.

A to już wiesz?  Tradycyjne bożonarodzeniowe potrawy w nowej odsłonie.

6.Szopka bożonarodzeniowa
Dobrze wiemy, że nie ma świąt Bożego Narodzenia bez szopki. Zaaranżowanie jej w naszym ogrodzie to dobry pomysł na niebanalny wygląd wokół domu. Dzięki temu wprowadzimy do niego element prawdziwych Świąt. Jeżeli w naszym domu są dzieci – szopka będzie idealnym sposobem na opowiedzenie im historii i znaczenia Bożego Narodzenia.

albero di Natale

Wreath decoration at door for Christmas holiday
Wreath decoration at door for Christmas holiday
Christmas - candles glow in the steamy window
Christmas – candles glow in the steamy window

hastagi na stronie:

#wizytowka swiateczna #pomysły na szopkę bożonarodzeniowa #pomysł na szopkę bożonarodzeniowa

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy