Wiadomości

Narodowy Test Siły Rozwiązany! U kobiet dominuje siła charakteru, a u mężczyzn siła odpowiedzialności. Jakie inne wewnętrzne siły drzemią w Polakach?

Odpowiedzialność, wytrwałość, a może rozsądek? Jakimi cechami charakteryzują się Polacy? Jakie wewnętrzne siły pomagają w stosowaniu zasad profilaktyki zdrowotnej? ING Życie przeprowadziło „Narodowy Test Siły”, którego celem było sprawdzenie, która z sił  jest dominująca wśród respondentów. Najważniejsza okazała się siła

Odpowiedzialność, wytrwałość, a może rozsądek? Jakimi cechami charakteryzują się Polacy? Jakie wewnętrzne siły pomagają w stosowaniu zasad profilaktyki zdrowotnej? ING Życie przeprowadziło „Narodowy Test Siły”, którego celem było sprawdzenie, która z sił  jest dominująca wśród respondentów. Najważniejsza okazała się siła charakteru rozumiana jako pozytywne myślenie, a także siła odpowiedzialności.

Z „Narodowego Testu Siły”, przeprowadzonego przez ING Życie wynika, że dominującą siłą u Polaków jest siła charakteru rozumiana jako pozytywne myślenie (35%), a następnie siła odpowiedzialności (30%). Najmniej mamy w sobie siły wytrwałości (10%) oraz motywacji (12%). A jak siły rozkładają się w podziale na płeć? Wśród kobiet na pierwszym miejscu jest siła charakteru (38%), a na drugim – odpowiedzialności (27%). Natomiast u mężczyzn jest na odwrót – dominuje siła odpowiedzialności (35%), a na kolejnym miejscu jest siła charakteru (25%). Zarówno u pań, jak i u panów najmniej widoczna jest siła wytrwałości.

„Narodowy Test Siły” powstał w ramach prowadzonej przez nas kampanii „Ubezpiecz się i zrób rakowi wspak”. Celem było sprawdzenie, która siła pomagająca w stosowaniu profilaktyki nowotworowej dominuje w Polakach i w jakim stopniu. Każda z sił odnosi się do zasad pozwalających na zminimalizowanie ryzyka zachorowania na raka: siła rozsądku do badań, siła motywacji do aktywności fizycznej, siła wytrwałości do zdrowej diety, siła charakteru do pozytywnego myślenia, a siła odpowiedzialności do zabezpieczenia finansowego na wypadek choroby – tłumaczy Agnieszka Rzepkowska, Kierownik Marki ING Życie.

„Narodowy Test Siły” w niestandardowy i pozytywny sposób zwracał uwagę ludzi na to jak ważna jest profilaktyka nowotworowa w zakresie zdrowia i finansów. Uczestnicy mogli sprawdzić, która siła w nich dominuje, a którą muszą jeszcze rozwijać by wdrożyć w życie podstawowe zasady profilaktyki. W teście wzięło udział 1 500 osób.

Od półtora roku inicjujemy i angażujemy się w działania promujące profilaktykę nowotworową. „Narodowy Test Siły” był kolejną akcją, która miała zachęcić ludzi do wdrożenia zasad zdrowego życia. Mamy nadzieję, że osoby, które wzięły w nim udział znalazły inspirację do podjęcia konkretnych działań w zakresie profilaktyki – dodaje Agnieszka Rzepkowska.

A to już wiesz?  Cykliczna płatność kartą jako nowa forma wsparcia Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Filmik podsumowujący “Narodowy Test Siły”


dostarczył infoWire.pl

Źródło ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy