Depilacja

Sposoby na gładkie nogi – co wybrać?

Sposoby na gładkie nogi – co wybrać?
Sposoby na gładkie nogi – co wybrać? Skuteczna depilacja to jeden z najbardziej problematycznych i uciążliwych zabiegów estetycznych. Metod jest naprawdę dużo, ale większość z

Sposoby na gładkie nogi – co wybrać?

Skuteczna depilacja to jeden z najbardziej problematycznych i uciążliwych zabiegów estetycznych. Metod jest naprawdę dużo, ale większość z nich jest albo bolesna albo po prostu nie daje trwałych efektów. Czy istnieje sposób, który pozwoli w skuteczny sposób pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe? Przedstawiamy przegląd najpopularniejszych metod.

Maszynka do golenia

Od tej metody zazwyczaj zaczyna się swoją przygodę z depilacją. Maszynka do golenia jest urządzeniem pomocnym w szybkim, domowym pozbyciu się niechcianych włosów. Niestety, ostrze naraża nas na liczne zadrapania i szybkie odrastanie włosków. Jakiej maszynki należy używać aby golenie było jak najbardziej efektywne? Ogromne znaczenie ma jej kształt. Rączka powinna być lekko zaokrąglona, aby lepiej dopasowywała się do naszej dłoni. Daje nam to precyzję niezbędną do golenia obszarów, z których ciężko usuwa się owłosienie, takich jak np. kolana.

Wosk

Obecnie istnieje wiele technik, które pozwalają na pozbycie się niechcianych włosków, lecz mimo to część osób nadal pozostaje przy tradycyjnym woskowaniu. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Ciepły wosk wyrywa dużą część włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu ich wzrost jest wolniejszy niż w przypadku innych metod. Zabieg należy powtarzać co 3-6 tygodni, zależnie od twardości naszego owłosienia. Największym minusem wosku jest ból podczas zabiegu, jednak po kilku depilacjach owłosienie jest słabsze i jego usuwanie nie przynosi nam już tyle cierpienia.

Kremy do depilacji

Kremy do depilacji rozpuszczają strukturę włosa, nawilżają i zmiękczają skórę. W praktyce są jednak często bardzo nieskuteczne, a efekt daleki od oczekiwanego. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wariantów kremów do depilacji z różnymi składnikami: aloesem, ekstraktem z jedwabiu czy olejkiem migdałowym. Uwaga – osoby z alergią, bądź wrażliwą skórą powinny uważnie przeczytać skład kremu, aby uniknąć późniejszych podrażnień!

A to już wiesz?  Jak pozbyć się nadmiernego owłosienia?

Pasta cukrowa

Depilacja za pomocą pasty cukrowej? Niemożliwe? A jednak! Ta metoda cieszy się coraz większą popularnością w Europie. Zabieg można wykonać u kosmetyczki, kupić gotowy, a nawet przygotować w domu. Korzystanie z niego przypomina depilację zwyczajnym woskiem. Na czym więc polega jego unikalność? Wosk nakłada się w kierunku porostu włosów, a zdejmuje ruchem w przeciwną stronę. Pasta cukrowa jest znacznie bardziej gęsta, dzięki czemu dociera głębiej do mieszków włosowych. Nakłada się ją w taki sam sposób jak wosk, ale jej usuwanie przebiega w kierunku wzrostu – eliminuje to wszelkie podrażnienia oraz redukuje ból. Największy minus? Do wykonywania tej metody potrzeba dużo wprawy – nie należy się więc zniechęcać po pierwszych, nieudanych domowych zabiegach.

Epilacja laserowa

Epilacja jest uznawana za najskuteczniejszą metodę na pozbycie się niepożądanego owłosienia. Podczas zabiegu, w odróżnieniu od depilacji, promienie lasera usuwają włos wraz z cebulkami, co pozwala nam cieszyć się gładką skórą na stałe. Dzięki temu, możemy też zapomnieć o bolesnym problemie wrastających włosków, które są zmorą wielu kobiet. Czym najlepiej wykonywać zabieg? Lekarze polecają laser LinScan. Jako jedyny na świecie laser diodowy oferuje niezwykle szybkie usuwanie włosów, nawet przy dużej powierzchni zabiegowej. Przykładowo zabieg epilacji nóg możemy wykonać już w 15-30 min. Wysoką skuteczność gwarantuje natomiast technologia linearnego skanowania i automatyczny dobór parametrów zabiegu do typu skóry i rodzaju włosów. LinScan, dzięki kontaktowemu chłodzeniu skóry oraz inteligentnemu oprogramowaniu daje gwarancję bezpiecznej i skutecznej epilacji zarówno w przypadku jaśniejszych, jak i ciemniejszych typów skóry.

Depilacja to zmora wielu kobiet. Aby wybrać najlepszą dla siebie metodę należy przeanalizować swoją odporność na ból, typ skóry oraz… zasób portfela. Warto się jednak zastanowić czy nie warto zainwestować w co prawda dość kosztowną, ale całkowicie bezbolesną epilację laserową i cieszyć się efektami długi czas. Gładko, prosto i przyjemnie!

A to już wiesz?  Delikatna depilacja i oczyszczanie twarzy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy